Technologia

POJEMNIK NA SCRUBBER

Pojemnik na scrubber  zapewniający promieniste rozprzestrzenianie się scrubbera. Jest zamontowany pionowo z tyłu na płycie przyłączonej do zintegrowanego BCD.

PRZECIWPŁUCA
Dwa przeciwpłuca ( zamontowane z przodu lub z tyłu) są elastycznymi zbiornikami o wyporności równej maksymalnej objętości płuc nurka i zapewniają najmniejsze możliwe opory oddechowe. Przeciwpłuca te są wyposażone w systemy automatycznego i ręcznego dodawania gazu i zawór kontrolujący objętość (używany podczas wynurzania do upuszczania nadmiaru rozprężającego się gazu lub przeczyszczeniu pętli). Dodawanie diluentu odbywa się automatycznie, kiedy zwiększy się ciśnienie hydrostatyczne i przeciwpłuco zapadnie się uruchamiając zawór.

ELEKTRONIKA
Elektronika, czujniki i baterie są zamontowane w zespolonej głowicy nad scrubberem, a węże zasilające poprowadzone są nad ramionami do górnej części przeciw płuc. Analogowy główny wyświetlacz LED oferuje szybki podgląd wydajności urządzenia ze wskaźnikami stanu i alarmów, podczas gdy niezależny cyfrowy wyświetlacz wtórny OLED weryfikuje wydajność urządzenia.
Kiedy elektronika jest włączona, dodatkowy wyświetlacz pokazuje również stan baterii i set point wybrany dla danego nurkowania oraz inne ważne informacje. Elektronika kontroluje trzy główne czujniki tlenu oraz działanie zaworu elektromagnetycznego o niskiej mocy, który steruje dodawaniem tlenu.

WYŚWIETLACZ HUD

Główny wyświetlacz HUD składa się z 3 dwukolorowych diod LED w kolorze czerwonym i zielonym. Jest zamontowany po prawej lub lewej stronie DSV/BOV, tuż pod poziomem oczu. Każda dioda LED pokazuje informacje o stanie połączonego z nią czujnika O2 używając „Kod Smitha”, czyli za pomocą błysków co 5 sekund podczas całego nurkowania.

PRISM 2- SKONCENTROWANY NA TECHNOLOGII

PĘTLA ODDECHOWA
Składa się z ustnika wyposażonego w zawór grzybkowy z każdej strony, co zapewnia przepływ gazu tylko w jednym kierunku.

Rebreather PRISM 2 wyposażony jest w rozdzielone przeciwpłuca montowane z przodu lub w przeciwpłuca plecowe. W obu rodzajach konstrukcji gaz przepływa przez pętlę od lewego do prawego ramienia, co obecnie stanowi standardowe rozwiązanie na rynku rebreatherów.

TLEN I STRONA WYDECHOWA PĘTLI

Wprowadzanie czystego tlenu do układu, zarówno ręcznie, jak i elektronicznie, poprzez  solenoid, ma miejsce w kierunku strony wydechowej pętli oddechowej. Taka konstrukcja sprawia, że nurek nigdy przypadkowo nie uzyska zbyt wysokiej dawki ciśnienia parcjalnego tlenu podczas nurkowania, a tlen, który jest wprowadzany do pętli ma wystarczająco dużo czasu, aby prawidłowo wymieszać się z gazem pętli, unikając potencjalnie niebezpiecznych skoków O2.

Zapewnienie jakości rebreathera

Montaż w 100% na miejscu — każdy Prism 2 jest ręcznie montowany i testowany w Salt Lake City w stanie Utah, włącznie z testem ciśnieniowym do 300′ przed wysyłką.

Moduł C2 Certyfikat SGS — systemy i procesy Hollis Rebreathers są corocznie audytowane w celu zapewnienia zgodności z wymogami regulacyjnymi. Dzięki temu poziom jakości naszych produktów przekracza standardy branżowe.
Krytyczne składniki tlenowe certyfikowane zgodnie z ASTM G93 poziom B i wymaganiami MIL-STD-1330

Prism 2 z Certyfikatem CE

Rebreather Prism 2 posiada certyfikat CE do sprzedaży i szkolenia na rynku Wielkiej Brytanii i UE. Zarówno wersja przeciwpłucami montowanymi z przodu, jak i z przeciwpłucami montowanymi z tyłu znacznie przekraczają wszelkie wymagania i są zgodne z normą EN 14143:2013. Wydajność oddechowa jest bardzo subiektywna, gdyż zależy od wielu czynników, takich jak głębokość wdechu, rodzaj gazu i pozycja nurka. Używając standardowego wzorca do certyfikacji CE, czyli głębokość 40 metrów oddychając powietrzem, rebreather Prism 2 bez żadnych modernizacji miał najmniejsze opory oddechowe WOB spośród wszystkich CCR na rynku – 1,57 J/L.

Wydajność pojemnika CO2 – sprawdź tabelę poniżej:

Profil nurkowy na głębokości 100 metrów

Wykorzystując powietrze na głębokości 40 m

Diluent Supply Air – Horizontal FMCL Profile

Diluent Supply Air – Horizontal BMCL Profile